top of page

Hakkımızda

Özel Yeni Ufuk Anadolu Lisesi ulusal eğitimde önemli bir değerdir. Öğrencilerin çağın gereklerine uygun bireyler olarak yetişmesine ve davranışlarının olgunlaşmasına katkıda bulunan Özel Yeni Ufuk Anadolu Lisesi, seçkin öğretmenleri, rehberlik anlayışı ve geliştirdiği eğitim modeli Kayseri’nin eğitimine Türkiye’nin geleceğine katkı sağlamaktadır. Kuruluşundan bugüne kadar Özel Yeni Ufuk Anadolu Lisesi, yetiştirdiği öğrencilerin üretken, çalışkan, güvenilir ve yarınlara umutla bakan bireyler olmalarına özen göstermektedir. Başarılı ve etkin çalışmalarıyla öğrenci ve velilerinin yoğun ilgisini görmüş ve desteğini kazanmıştır.

 

İyi bir meslek sahibi olabilmenin yolu iyi bir üniversite ve iyi bir bölümde okumaktan, bu hedefe ulaşabilmek de her şeyden önce iyi bir ortaöğretim hayatından geçmektedir. Bu nedenle amacımız, ortaöğretimde daha çalışkan, daha üretken ve başarıyı en üst düzeyde tutan bireyler yetiştirmektir.

 

Özel Yeni Ufuk Koleji, çağdaş ve demokratik eğitimde kararlı, katılımcı, araştıran ve sorgulayan bir gençliğin eğitimini ilke edinmiştir. Eğitimde sürekli olarak iyiyi, güzeli ve yeniyi arayan; ayrıca bu özellikleriyle de eğitimde gelişen modelleri uygulama çabası içinde olan bir kurumdur.

 

Özel Yeni Ufuk Anadolu Lisesinde öğrencilerimiz kazanım merkezli eğitim sistemiyle eksiklikleri zamanında tespit edilerek birebir konu anlatımları ve soru çözümleri yapabilmektedir. Eğitimin vazgeçilmez öğelerinden olan velilerimiz, öğrencilerimize ait tüm gelişmelere okul yönetim sistemi sayesinde 7/24 ulaşabilmektedir.

 

Rehberlik servisi tarafından uygulanan envanterler ile öğrenme stilleri, kişisel çalışma alışkanlıkları, zaman yönetimi, mesleki ilgi alanları gibi birçok konuda rehberlik hizmeti almaları sağlanmaktadır. Bu eğitim sonucunda öğrenciler daha bilinçlenmekte ve doğru mesleki yönelimler yapabilmektedir.

 

Özel Yeni Ufuk Koleji, ayrıca toplumun da kültürel ve sosyal alanda eğitimine katkıda bulunmak amacıyla; öğretmenlere, öğrencilere ve velilere yönelik çağdaş eğitim içerikli kültürel seminerler düzenlemektedir.

 

Özel Yeni Ufuk Koleji, toplumun değişimi ve gelişimi amacıyla eğitimin her alanına ve ulus coğrafyasının her bölgesine yayılan şube ağıyla başarılarına başarı katmaktadır. Özel Kayseri Özel Yeni Ufuk Koleji ‘de bu başarı zincirinin en önemli halkalarından biridir. Sürekli öğrenen ve öğreten bir kurum olarak ülkemize ve Kayserimize hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz.

 

Siz değerli öğrencilerimizi ve velilerimizi bu başarı yolculuğunda aramızda görmek dileğiyle…

 

NİTELİKLİ LİSE, MODERN EĞİTİM


Teacher Writing a Formula on a Blackboard
Students Taking Exams
Smiling Student
Professor & Students
Football Team Coach
Students Studying Outside
Students During Break
Students in Classroom
Teenage Girls with Masks
Live Show Recording
Woman with Camera
Professional Photographer
Taking Notes during a Virtual Meeting
Video Personality
Vlog Editor at Work
Office Videoshoot
Young Vlogger
Friends Taking Selfie
Journaling
Photographer
Working on the computer
Basketball Match
Experimenting in Lab
Library
A Classroom Lecture
Girl's Softball Team
Teenage Students Raising Hands

Yeni Ufuk Koleji Misyonu

1. ÖĞRENCİLERİMİZE KAZANDIRMAK İSTEDİĞİMİZ YETERLİLİK VE DEĞERLER

Öğrencilere Kazandırılması Hedeflenen Yeterlilikler

 • Ana dilde iletişim,

 • Yabancı dillerde iletişim,

 • Matematik yeterliliği,

 • Bilim ve teknoloji yeterliliği,

 • Dijital yeterlilik,

 • Öğrenmeyi öğrenme,

 • Sosyal yeterlilikler,

 • İnisiyatif alma ve girişimcilik,

 • Kültürel farkındalık ve ifade,

Öğrencilere Kazandırılması Hedeflenen Değerler

 • ADALET,

 • DOSTLUK,

 • DÜRÜSTLÜK,

 • ÖZ DENETİM,

 • SABIR,

 • SAYGI,

 • SEVGİ,

 • SORUMLULUK,

 • VATANSEVERLİK,

 • YARDIMSEVERLİK,

Teacher Writing a Formula on a Blackboard
Students Taking Exams
Smiling Student
Professor & Students
Football Team Coach
Students Studying Outside
Students During Break
Students in Classroom
Teenage Girls with Masks
Live Show Recording
Woman with Camera
Professional Photographer
Taking Notes during a Virtual Meeting
Video Personality
Vlog Editor at Work
Office Videoshoot
Young Vlogger
Friends Taking Selfie
Journaling
Photographer
Working on the computer
Basketball Match
Experimenting in Lab
Library
A Classroom Lecture
Girl's Softball Team
Teenage Students Raising Hands

   7. KAZANIM BİLDİRİMLİ ÖĞRETİM SİSTEMİ

Özel Yeni Ufuk Anadolu Lisesinde öğrencilerimize oldukça doyurucu ve kaliteli yayınlar sunulacaktır. Yayınlarımız, ideal eğitim öğretim imkânlarına kavuşabilmek için mevcut ilkeleri ve yaklaşımları çağdaş öğretim metotları ve modern teknoloji ile birleştiren “KAZANIM BİLDİRİMLİ ÖĞRETİM SİSTEMİ ” ilkeleri doğrultusunda özenle hazırlanmıştır. Öğrencilerimiz bu yayınlar sayesinde ilk konudan son konuya kadar tüm konuları sürekli tekrar etme ve kalıcı bir şekilde öğrenme fırsatını yakalayacaktır. “KAZANIM BİLDİRİMLİ ÖĞRETİM SİSTEMİ” içinde yer alan;

 • Kazanım değerlendirme testi

 • Konu testi

 • Analiz testi

 • Geri Dönüt testi

gibi farklı dökümanlarla öğrencimizin konuyu farklı yaklaşımlarla öğrenmesi ve pekiştirmesi sağlanmaktadır.

Öğrencilerimize senebaşında MEB kaynakları ile birlikte tüm derslerden sınıf seviyelerine uygun “AKILLI DEFTERLER”, “ANLATIMLI TEST KİTAPLARI (ATK)” ve “SORU BANKALARI” verilmekte olup bu ek kaynakların kullanımı branş öğretmenleri tarafından sürekli takip edilmektedir.

     8. SINAVLARA HAZIRLIK

Özel Yeni Ufuk Anadolu Lisesinde öğrencilerimize MEB programlarına ek olarak, sınıf seviyelerine uygun ölçüde “ÜNİVERSİTE GİRİŞ SINAVLARINA HAZIRLIK EĞİTİMİ” verilir. Öğrencilerin ders başarılarını belirlemek için yapılan yazılı sınavların yanı sıra Üniversite Giriş Sınavlarına hazırlık amacıyla 9.sınıftan 12.sınıfa kadar yoğunlaşacak şekilde belirli aralıklarla “DENEME SINAVLARI” yapılmaktadır. Tüm deneme sınavlarında konu analizi yapılarak öğrencilerimiz eksik konularla ilgili bilgilendirilmektedir. Bu eksiklikler birebir ve grup etütleri ile giderilmektedir.

Ayrıca “TÜRKİYE VE KAYSERİ GENELİ DENEME SINAVLARI” ile öğrencilerimizin diğer öğrenciler arasındaki seviyelerinin de takip edilmesi sağlanmaktadır. Bu sayede öğrencilerimiz üniversite giriş sınavlarına eksiksiz olarak hazırlanmaktadır.

“KARİYER DANIŞMANLIĞI VE MESLEKİ ÇALIŞMALARLA” öğrencilerimizi ilgi ve yetenekleri doğrultusunda “DOĞRU MESLEĞE YÖNLENDİRME” amaçlanmaktadır.

 

 

     9.YABANCI DİL EĞİTİMİ

Dil Eğitiminde hedefimiz; öğrencilerimizin Türkiye’de ve yurtdışında hayat boyu kullanacakları dil becerileri kazanmalarını ve “GLOBAL BAKIŞ AÇISI İLE DONANMIŞ BİREYLER” olarak yetişmesini sağlamaktır.  Ulusal ve uluslararası sınavlarda, yükseköğrenimde başarılı olmaları daha da önemlisi gelecekte “DÜNYA VATANDAŞI” olarak güçlü iletişim becerilerine katkı sağlayacak ölçüde yabancı dil becerisi edinmeleridir.

 

 

     10. LABORATUVARLAR

Yeni bilgileri “GÖREREK, DOKUNARAK, YAPARAK VE UYGULAYARAK ÖĞRENMENİN” en güzel ve “KALICI ÖĞRENME” yolu olduğu inancına sahip olan okulumuz; teknolojik her türlü altyapıya sahip “FİZİK, KİMYA VE BİYOLOJİ LABORATUVARI” ile öğrencilerine hizmet vermektedir.

“SOYUT KONULARIN DENEY ORTAMINDA SOMUTLAŞTIRILARAK” öğrencilere anlatıldığı ve en önemlisi de öğrencilerinin kendilerinin de deney yapma şansına sahip oldukları laboratuvarımızda; öğrencilerimiz “BİLİMİN SEVECEN VE MERAK UYANDIRICI YÜZÜYLE” tanışma imkânı bulmaktadır.

 

     11. OKUL YAŞAM ALANLARI

Kafe Kitap: Pek çok eğitim-öğretim kurumunda mekân sıkıntısı nedeniyle kütüphaneler geri planda kalmaktadır. Oysaki kütüphaneler, ders öncesi ve sonrası öğrencinin derse hazırlanma ve dersi pekiştirme alanlarıdır. Özel Yeni Ufuk Anadolu Lisesi'nde öğrencilerimiz için zengin kaynakların yer aldığı ve süreli yayınların takip edildiği kütüphane bulunmaktadır. Kütüphanemiz öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun olarak düzenlenmiştir.

Kafeterya: Öğrencilerimizin ders aralarında rahat nefes alabileceği bir yaşam alanı olacak şekilde ve büyük bir özenle düzenlenen kafeteryamız aynı zamanda sağlıklı beslenme alışkanlığı ve hijyen açısından sürekli denetim altında tutulmaktadır.

Yemekhane: Öğrencilerimizin ders aralarında rahat nefes alabileceği bir yaşam alanı olacak şekilde ve büyük bir özenle düzenlenen kafeteryamız aynı zamanda sağlıklı beslenme alışkanlığı ve sağlığa uygunluk açısından sürekli denetim altında tutulmaktadır.

Spor Salonu: Klasik beden eğitimi dersi yerine öğrencilerimizi; ilgi ve yetenekleri doğrultusunda futsal, artistik jimnastik, voleybol, basketbol, oryantrik, kort tenisi, kayak, masa tenisi, binicilik vb. alanlarda branşlaşmalarını sağlamak ve lisanslı sporcular olarak üniversite hayatlarına hazırlamak amaçlanmaktadır.

 

 

     12. SOSYAL OKUL PROJESİ    ÖĞRENCİ KULÜPLERİ

 

Öğrencilerimizin akademik gelişimlerinin yanında sosyal yönden de gelişmeleri için onlara her türlü desteği sağlamaktayız. Bu kapsamda; öğrencilerimizin sosyal, bedensel ve kültürel gelişimlerini desteklemek, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda potansiyel farklılıklarını ortaya çıkarabilmek düşüncesiyle oluşturulan "SOSYAL ETKİNLİK AKADEMİK TAKVİMİ" eğitim modelimizin önemli parçalarındandır.

Her öğrencimizin öğretim yılı boyunca, “KİŞİSEL YETENEKLERİ VE İSTEKLERİ DOĞRULTUSUNDA” belirlenen sosyal etkinliklere devam etmesi sağlanır. Bunların başlıcaları;

 • Bilim-Fen Teknoloji Kulübü

 • Çevre Koruma Kulübü

 • Değerler Kulübü

 • Felsefe veya Düşünce Eğitimi Kulübü

 • Gezi, Tanıtma ve Turizm Kulübü

 • Görsel Sanatlar Kulübü

 • Kültür ve Edebiyat Kulübü

 • Örnek ve Öncü Şahsiyetler Kulübü

 • Spor Kulübü

 • Tiyatro Kulübü

 • Yabancı Diller Kulübü

 • Zeka Oyunları Kulübü

Vlog Editor at Work
Office Videoshoot
Young Vlogger
Friends Taking Selfie
Journaling
Photographer
Working on the computer
Basketball Match
Experimenting in Lab
Library
A Classroom Lecture
Girl's Softball Team
Teenage Students Raising Hands
Teacher Writing a Formula on a Blackboard
Students Taking Exams
Smiling Student
Professor & Students
Football Team Coach
Students Studying Outside
Students During Break
Students in Classroom
Teenage Girls with Masks
Live Show Recording
Woman with Camera
Professional Photographer
Taking Notes during a Virtual Meeting
Video Personality
bottom of page